To search

Home › Zaplanuj swój debiutancki wyjazd samolotem

Zaplanuj swój debiutancki wyjazd samolotem

Od kiedy Polska stała się partnerem w UE, Polacy zaczęli regularnie podróżować po całym terenie Europy. Przede wszystkim jest to zainicjowane tym, że tanie korporacje samolotowe zaciekawiłyy się naszym państwem i chętnie otwierają tutaj nowe połączenia. Jeśli czeka cię pierwsza podróż samolotem dobrze zorientować się, jak odpowiednio przygotować się do wydarzenia.

Zasady dotyczące bezpieczeństwa w samolocie są niezwykle restrykcyjnie respektowane, dlatego należy właściwie spakować dobytek, szczególnie podręczny.

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jaki wymiar walizki jest dopuszczalny, a także jaką, najwyższą wagę może ona mieć. Bowiem w przypadku przekroczenia limitu, należy dopłacić. W walizce można posiadać kosmetyki, jednak wszelkie płyny muszą być zapakowane do niewielkich, przezroczystych butelek, mających maksymalnie 100 mililitrów.

Całość nie powinna przekraczać 1000 ml.

W bagażu pokładowym nie można również przewozić żywności, jaka nie znajduje się w fabrycznym opakowaniu. Wyjątek stanowi wyłącznie jedzenie dla małego dziecka. Lecz większym wyzwaniem jest na pewno podróż międzykontynentalna, trwająca przynajmniej 12 godzin. W trakcie tak długiej podróży niektóre osoby będą narażone na powstawanie zatorów w żyłach, co zainicjowane jest niedostatkiem ruchu i trwaniem w siedzącej pozycji. Zwłaszcza panie wystawione będą na to ryzyko. Żeby go uniknąć, należy zaraz przed podróżą udać się na dłuższy spacer, żeby polepszyć ukrwienie kończyn.

Poza tym, już w trakcie samego lotu, należy co pewien czas wstać, i przejść się do toalety. Debiutancki lot samolotem wcale nie musi być stresujemy, trzeba tylko się do tego odpowiednio przygotować. Żeby kontrola bezpieczeństwa przebiegła bez niemiłych niespodzianek, należy spakować walizki zgodnie z regulaminem. Dodatkowo, dbając o zdrowie, należy w przypadku dłuższej przeprawy zatroszczyć się o odpowiednie ukrwienie nóg, żeby uniknąć zakrzepów..


Producent: polecam aparat usg

<< Poprzedni
Następny >>
Page top