To search

Home › Zabytki średniowiecznego krakowa

Zabytki średniowiecznego krakowa

Jest zachwycającym ośrodkiem miejskim, które swymi atrakcjami oczaruje każdego.

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po terenie Krosna? Jakimi skarbami zadziwia krajoznawców jedno z najbardziej interesujących miast na terenie tak ciekawego regionu, jakim jest Podkarpacie? Chociaż dla wielu z nas Krosno to głównie piękny rynek oraz znajdująca się w jego pobliżu huta szkła, w czasie wycieczki po tym ośrodku miejskim można zobaczyć znacznie więcej ciekawych zabytków. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, na terenie Krosna można się spotkać z bardzo interesującym zabytkiem drewnianego budownictwa. Jest nim wzniesiony z drewna kościół filialny pw. św. Wojciecha. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku drewnianej architektury? Kościół filialny pw. św.

Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się poszczycić Podkarpacie.

Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianego budownictwa, który pochodzi z XV wieku. Swój obecny wygląd świątynia ta zawdzięcza przebudowie z początków XX wieku. Na wyróżnienie zasługuje sylwetka tego kościoła a także historyczny charakter, którym do dziś zachwyca ten zabytek. Kto w czasie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do wnętrza tego obiektu, ten będzie mógł zobaczyć sporo ciekawych skarbów sztuki sakralnej. Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu zobaczyć kilka ocalałych dzieł sztuki z czasu średniowiecza.

Najważniejszym skarbem jest tu rzeźba z XV stulecia, która przedstawia św.

Wojciecha.

Uwagę turystów przyciąga tu również manierystyczna rzeźbaprzedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Tak ciekawe zabytki sprawiają, iż świątynia ta jest ciekawym punktem w programie niejednej wycieczki po Krośnie i jego okolicy.

Warto podkreślić, iż na obszarze Krosna czeka na turystów wiele atrakcji, którym warto poświęcić swój czas.

Kto znajdzie w porę tanie noclegi na terenie Krosna, ten będzie mógł z uwagą odkrywać najciekawsze skarby tego miasta..
Page top