To search

Home › Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie ukazują się zdjęcia z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednak stworzenie filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego aspektów technicznych.

Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nierzadko wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te maszyny bardzo ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>
Page top