To search

Home › Tanie latanie poza czasem urlopowym

Tanie latanie poza czasem urlopowym

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli. Od kiedy tanie linie lotnicze zagościły u nas, możemy niedrogo podróżować na terenie Europy a nawet dalej.

Pewnie, że żeby odszukać najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, a także decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie. W zależności od kraju, który pragniemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Jednak wtenczas, ceny za nocleg czy samolot będą znacznie droższe, gdyż najwięcej podróżnych wtenczas przybywa. Dobrym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak chcesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią.

Co prawda podziwianie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale poza tym temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju.

Również Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez rodaków, może być tania.

Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w obie strony.

Kwota ta jednak znacznie spada w okresie jesiennym, gdy możemy się tam udać już za sto złotych. A Barcelona posiada delikatniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca.

Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze.

Również osoby chcące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, kultowego miejska, najlepiej udać się w styczniu, kiedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu.

Wiele osób z naszego kraju, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo rezerwują ten termin, gdyż jest to okres spokojniejszy, z mniejszą liczbą turystów. Jeżeli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem musi cię zainteresować.

Bowiem znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacznie zawyża cenę lotów. Dlatego warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zwiedzimy..


<< Poprzedni
Następny >>
Page top