To search

Home › Stop terroru wobec zwierząt!

Stop terroru wobec zwierząt!

Miłośnicy zwierząt ubolewają nad faktem, który ewoluuje w coraz bardziej codzienny - agresja.

Jest to temat bardzo posępny, zmuszający do refleksji.

W internecie, a także w telewizji co chwilę pokazują się świeże informacje nawiązujące do tego, że pewien bestialski człowiek usiłował zabić zwierzaka.

Wówczas zastanawiamy się: "Dlaczego oni to czynią? Czy daje im to przyjemność?".

Nie jest to wykluczone.

Pewne osoby są sadystami, toteż sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm. Jest to przez nas całkiem niejasne.

Płaczemy nad tym faktem, bo udręka tych istot automatycznie przechodzi na nas. Przemocą wobec zwierząt można nazwać zarówno pozbywanie się swoich zwierzątek poprzez porzucanie ich na poboczu.

Wbrew pozorom one także posiadają uczucia, też czują, a w związku z tym jakieś emocje im towarzyszą.

Masz wątpliwości? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy wracasz z pracy? Powstało wiele kampanii, które starają się ochraniać te bezradne żyjątka.

Czasami jednak ich działalność nie przynosi pożądanych skutków. My jednak, jako ludzie, próbujmy pomagać naszym mniejszym braciom, bo nie raz zdarzało się tak, że to one ochraniały swoich opiekunów. Coraz więcej sławnych osób wspiera akcje, które mają za zadanie zapobiegać agresji w stosunku do zwierząt. Jeśli masz zły humor, nic nie szło po Twojej myśli - nie znęcaj się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Zakup sobie worek treningowy, pociskaj garnkami w domu. Pamiętaj: pies to nie zabawka. Jeżeli pragniesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie obchodź się z nim przedmiotowo. O nie też trzeba dbać, karmić, wyprowadzać na spacery. W końcu jest to organizm żywy, który pełni wszystkie procesy życiowe. Należy to przyjąć do wiadomości. Od jakiegoś czasu w internecie można spotkać petycje i akcje które dotyczą zaprzestania agresji wobec zwierząt. Nie są one tak bezwartościowe, jak twierdzi duża ilość osób. Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy idziesz ulicą i zauważasz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem, to natychmiast zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On z pewnością będzie wiedział co dla niego zrobiłeś. Oprócz tego, sprawcę tego wydarzenia zgłoś natychmiast na policję, bo zasługuje na odpowiednią karę.

Pamiętaj, że dobro, które dajesz, na pewno niebawem do Ciebie wróci i to z podwójną siłą.

Wspieranie jest ważne!.
Sprawdź tę stronę: jaka szkola jazdy kielce
Page top