To search

Home › Pomysł na weekend: Wenecja

Pomysł na weekend: Wenecja

Włochy są na ogół popularnym krajem wśród wycieczkowiczów. Większość z nas imaginuje o tym, żeby choć raz zwiedzić to położenie, gdzie odbywały się kluczowe wydarzenia oddziałujące na naszą historię.

Oczywiście mamy ochotę także zgłębić tę dzielnicę pizzy, o sprzyjającym klimacie w której wszystkie okresy roku są odpowiednie na wspaniałą podróż. Obecnie pod lupę bierzemy największą na świecie stolicę zakochanych - Wenecję.

Jak obmyślić wycieczkę, która nie zrujnuje naszego portfela? O tym dowiecie się z tego artykułu!

Pierwszym ruchem o którym powinniśmy pomyśleć jest odpowiednia logistyka.

Warto napomknąć, że Wenecja z biegiem okresu bardzo się rozrosła i jej dzielnice sięgają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego.

Jest to ogromna szansa dla podróżujących, ponieważ lądowa część miasta jest bardzo dobrze połączona z zabytkową częścią.

Mamy więc alternatywę zostawienia auta na stałym lądzie za znacznie niską cenę rzędu dwudziestu euro za dobę, a później przemieszczenia się do wiodących atrakcji za pomocą vaparetto, których sieć jest bardzo rozwinięta. Podziwiając zabytki musimy mieć świadomość, że Wenecja jest jednym z najczęściej obleganym miejscem na świecie. Nie dziwi jednak fakt, że Włosi chcą mieć korzyści na podróżach, którzy na co dzień uprzykrzają im życie. Wybierając się knajpy musimy musimy mieć na uwadze to,że, do wartości menu zostanie dodana wartość zastawy, a także wartość paragonu zwiększy się również o stały napiwek dla obsługi, który wynosi przeciętnie 10% kwoty. Szalety miejskie również są płatne, na szczęście prawie wszędzie możemy skorzystać z darmowej wody pitnej..
Page top