To search

Home › Podczas ciąży trzeba dobrze się odżywiać

Podczas ciąży trzeba dobrze się odżywiać

Ciąża wymaga przygotowań – troska o organizm jest niezbędna.

Pani planująca zajście w ciążę powinna wybrać odpowiednie odżywianie, być aktywna fizycznie i żyć racjonalnie. Wykonanie badań krwi jest także kluczowe.. Suplementacja witamin i minerałów również jest nieodzowna. Jeśli kobieta jest obarczona nadwagą to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę.

Jak ciężarna powinna się odżywiać? Dieta powinna być zróżnicowana, raz w tygodniu należy spożyć rybę, raz-dwa razy w tygodniu nieodzowna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniu potrzebne są rośliny strączkowe.

Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są niezbędne w diecie.

Każdemu daniu powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to naczelna zasada.

Poza tym kobieta planująca ciążę musi spożywać trzy-cztery posiłki codziennie w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny. Wtedy nie będzie głodna, uchroni się przed słodkimi, niezdrowymi przekąskami i ureguluje działanie organizmu. Umiarkowanie jest złotą zasadą – należy ograniczyć ilość soli i spożywać małe porcje, tłuszcz nie może być dominującym składnikiem dań, podobnie jak cukier.

Należy unikać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych.

Pani mająca zamiar zajść w ciążę powinna spożywać 1,5-2 litrów wody mineralnej.
Jakie składniki trzeba uzupełniać? Kobieta zamierzająca zajść w ciążę powinna suplementować kwas foliowy, czyli spożywać go regularnie. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór powoduje problemy z zajściem w ciążę. Witamina D jest bardzo kluczowa, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zapasy kwasów omega-3 również są konieczne. Mają one wpływ na układ nerwowy oraz wzrok dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny. Kwasy omega 3 znaleźć można w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym. Ciąża to czas szczególny i tak należy go traktować..
Wiecej informacji na : http://e-schudnij24.com.pl
Page top