To search

Home › Piękne uzębienie

Piękne uzębienie

Brak uzębienia to problem, który wbrew pozorom jest bardziej niekorzystny, niż się wydaje.

Sprawia nie tylko, że uśmiech prezentuje się nieładnie, ale najgorszym skutkiem jest to, że zanikają kości szczęki i żuchwy, natomiast pokarm jest nieskutecznie rozmiażdżany, przez co pojawiają się problemy z odżywianiem. Po stracie uzębienia bardzo ważne, aby szybko zdecydować się na wstawienie implantów. Implanty zębów to pewność przepięknego zrobienia sztucznych zębów z materiałunie wpływającego niekorzystnie na organy wewnętrzne człowieka. Wygląda to w ten sposób, że chirurgicznie wkłada się do szczęki albo żuchwy implant zrobiony z tytanu, który po 4-6 miesiącach od zabiegu pracuje jak normalny, naturalny ząb z tą różnicą, że nie poddaje się próchnicy. Samo wprowadzenie nie jest bolesne, ponieważ wykonuje się to drogą niezbyt bolesną.

To wszystko rzecz jasna po uprzednich badaniach oraz diagnostyce.

Nieistotne, czy choremu zabrakło jednego, czy wielu zębów, ponieważ implanty są najnowocześniejszym sposobem na odbudowę braków w uzębieniu – zajmują miejsce korzenia zęba i dostosowują się do funkcji, jakie powinny naturalnie spełniać. Drugą drogą na odzyskanie zębów stanowią bezmetalowe wypełnienia z dziedziny protetyki, tzn. protezy zębowe. Centrum Stomatologii proponuje profesjonalną konsultację stomatologiczną i stworzenie najlepszej jakości protez na zęby. Wadami zgryzu trudni się zaś odrębna działka, którą jest ortodoncja. proponuje fachową terapię także w takim zakresie.

Jest ono niezbędne, gdyż niewłaściwie poukładane zęby utrudniają higienę jamy ustnej, umożliwiają występowanie ubytków i innych schorzeń przyzębia.

Należy pamiętać, że wszelkie ubytki w jamie ustnej trzeba jak najszybciej odbudowywać, aby nie doprowadzić do jeszcze gorszego stanu zębów. Brak jednego zęba wpływa na formę i funkcjonowanie całościowej szczęki albo żuchwy. Dbanie o uzębienie stanowi pewność ładnego i silnego wyglądu. Żeby żyć i jeść wygodnie, a także z konieczną przez kulturę estetycznością,zdecydowanie trzeba zadbać o uzębienie..
Page top