To search

Home › Parę słów o plastyce

Parę słów o plastyce

Operacja małżowin usznych, zwana także w medycznym języku otoplastyką, jest jednym z bardzo często robionych zabiegów medycyny plastycznej.

kłopot związany z odstającymi uszami jest dla wielu ludzi (zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych) kłopotem, który bardzo niedobrze ma wpływ na wszelkie części codzienności.

Osoby nie rzadko skarżą się na obniżone poczucie własnej wartości, awersję do wspólnych wyjść, kłopoty z nawiązywaniem kolejnych relacji, a a jeśli chodzi o dzieci i młodzież objawiają się także kiepskie osiągnięcia w szkole i odtrącenie od równolatków. losy operacji jakim jest korekta uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z niemieckich chirurgów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał po raz pierwszy korekty uszu (był to jednak zabieg wykonany po urazie uszu). Natomiast zabieg korekty uszu ze z powodów estetycznych został po raz pierwszy przeprowadzony w 1881 roku w dwóch etapach. Natomiast w 1890 roku zmieniono zastosowane sposoby tak, aby blizna po przeprowadzeniu zabiegu była jak najmniej do zauważenia.
pierwszą kwestią przed przeprowadzeniem zabiegu korekty małżowin usznych jest przede wszystkim rozmowa z specjalistą lub otolaryngologiem, który kwalifikuje pacjenta do operacji korekty uszu. Głównym powodem kwalifikującym do operacji korekcji uszu są znaczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia uszu. operacja musi być wykonany u osób, u których schorzenie wywołuje duże obniżenie jakości życia, kłopoty z przystosowaniem w społeczności lub kłopoty zawodowe w przypadku prac, w których wymagane jest noszenie ochronnego okrycia głowy - hełmu czy kasku..


<< Poprzedni
Następny >>
Page top