To search

Home › Leasing dla nowej firmy

Leasing dla nowej firmy

Leasing samochodowy to nic innego jak wydzierżawienie auta.

Przedsiębiorstwa skupiające się leasingowaniem wydzierżawiają swoje pojazdy danej osobie, w wielu przypadkach na 50 miesięcy co wiąże się z opłatą zwaną ratą leasingową.

Czas trwania wynajmu jak i kwota rat reguluje umowa zawarta pomiędzy firmą a przedsiębiorcą.

Jeżeli chodzi o kwestie prawne auto w trakcie dzierżawy nadal należy do firmy leasingowej a druga strona pozostaje tylko użytkownikiem samochodu na czas trwania umowy.

Leasing na samochód szczyci się coraz większą popularnością. Jest tak dzięki sposobności zaliczenia VAT-u przez przedsiębiorców decydujących się na auto w leasing. Korzyść jest dwukrotna. Po pierwsze odliczając podatek VAT od raty leasingowej, po drugie odliczenie należy się także przy zakupie auta gdy umowa leasingu wygaśnie. Skorzystanie z leasingu wiąże się również z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to też koszt cesji umowy leasingowej na inną firmę. Aby nie doświadczyć przykrych niespodzianek warto przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z tabelą opłat dodatkowych, które mogą na nas czekać. Leasing na samochód generuje niejednokrotnie korzystniejsze warunki niż finansowanie zakupu z kredytu, dotyczy to firm. Skorzystanie z leasingu jest szczęśliwe nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale także dla osoby które będzie użytkowała samochód. Rozróżniamy 2 formy leasingu dla klientów prowadzących firmę. Leasing operacyjny będący na zasadzie wynajmu oraz leasing finansowy podobny do kredytu bankowego..
Autor artykułu: leasing długoterminowy

Zobacz:
Zapraszamy do odwiedzenia Polanica Zdrój
Podzespoły samochodowe
Czynniki determinujące zakup kasy fiskalnej
Jak ubierać się w ciepłą porę roku?
Fotografia nieruchomości Wrocław
Ile będzie Cię kosztował rozwód?
Page top