To search

Home › Kiedy spędzimy ferie w roku 2013

Kiedy spędzimy ferie w roku 2013

Sezon wakacyjny nadchodzi , więc rodacy coraz częściej myślą nad sposobem spędzenia swojego urlopu.

Znamy kilka podstawowych sposobów wykorzystania przez rodaków wakacji.

Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) Bałtyk albo góry w Polsce
Wciąż najpowszechniejszy kierunek naszych podróży wakacyjnych. Nadbałtyckie miasteczka i górskie uzdrowiska są cały czas chętnie nawiedzane przez familie z dziećmi. W ubiegłym roku miały rekordowe obłożenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą kolei lub własnego samochodu
2) Wakacje katalogowe
Zwiększającą estymą cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem. Pośrednik załatwia wtedy przelot, rezerwuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko radować się z nieograniczonego jedzenia i napojów w wykupionych restauracjach czy barach. W ofercie zwykle znajdują się też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak trzeba więcej zapłacić. Najpopularniejszymi kierunkami docelowymi w omawianej sytuacji są Grecja, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja.

Z uwagi na niestabilną atmosferę w krajach afrykańskich zmniejszyła się popularność tego kierunku. W tym roku biura podróży przewidują niespotykaną ilość chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u familii
Wielu z nas posiada bliskich w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamplanuje swe wakacje. Pragniemy wyrwać się z aglomeracyjnego szumu i zgiełku więc jedziemy na tereny peryferyjnepo to aby wyluzować się i zrelaksować się na łonie natury.
4) Wakacje Polaka czyli okres napraw
Cały czas spore grono Polaków własny urlop wakacyjny spędza napróbach polepszenia swoich realiów domowych. podczas urlopu odświeżamy barwę ścian, wymieniamy posadzkę, czy remontujemy łazienkę Po urlopie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy w oczekiwaniu na kolejny rok i na kolejną okazję do wczasów..
.
czytaj to dalej: zielona kawa odchudzanie

<< Poprzedni
Następny >>
Page top