To search

Home › Jak zorganizować wycieczkę do USA?

Jak zorganizować wycieczkę do USA?

Polacy teraz podróżują znacznie intensywniej niż dekady temu, kiedy to samo uzyskanie paszportu było skomplikowane. W obecnych czasach sytuacja ekonomiczna w państwie jest stabilna, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą.

Ogromnym marzeniem części z nich jest wyprawa do USA, kraju, który każdy zna z popularnych serialów czy filmów.

Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij organizację już dziś. Mieszkańcy Polski jeżeli pragną zobaczyć USA muszą posiadać ważną wizę. Na jej uzyskanie należy zostawić sobie kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana od ręki. Na początku należy umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym dniu należy udać się do urzędu z gotowym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba wziąć także ważny paszport. W chwili rozmowy z konsulem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeśli nasza kondycja materialna jest dobra, oraz nie jesteśmy karani, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero mając ten dokument należy kupować bilet. Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od podróży w obrębie Europy. Toteż szukanie interesującej opcji podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować pełno stron, bowiem na poszczególnej z nich oferty mogą być skrajnie inne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku.

Można na początku tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Pamiętajmy również, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Bowiem na terytorium Stanów nie można wwozić jedzenia oraz napojów będących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego rodzaju można zrobić na strefie bezcłowej. Także wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie.

Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet.

Istnieją specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem..
Sprawdzaj to tutaj: tabletki na cellulit

<< Poprzedni
Następny >>
Page top