To search

Home › Jak pozbyć się napisów z elewacji?

Jak pozbyć się napisów z elewacji?

Graffiti stało się integralnym fragmentem teraźniejszych metropolii. Kolorowe malowidła wyrażanemarkerem bez wyjątku wpisały się w wielkomiejski plener.

Sztuka ulicznama osobistych przywiązanych amatorów chociaż stanowczo sporo ludzi narzeka z przyczyny dewastacji obszaru publicznego. Prócz tego fatalnymsytuacją dla ofiar okazują się być przejawy wandalizmu na własnych posesjach a także blokach.


Profesjonalne usuwanie graffti z szyb i powierzchni szklanych
Niestety, duża ilość z nas ma każdego dnia łączność wyłącznie ze oszpecającymi podpisami lub rysunkami, zrobionymi przez wandali mających na celu zaznaczyć swą bytność w danym terenie.

Wiele z nas namyśla się jak zlikwidować graffiti z szyb w mieście? Jednak niewielka ilość ludzi zdaje sobie sprawę tego, że graffiti tak naprawdę obszerny termin ogarniający różne warianty wyrażenia sztuki. Mogą to być osobliwe autografy to tak zwane tagi, rysowane grafiki lub inne formy wizualne, które są zazwyczaj spójne tematycznie. Obecnie coraz bardziej wszechobecną formą graficiarską są murale robione na zapotrzebowanie lub powstałe w rezultacie obmyślonych działań obywatelskich.

Istnieją takoż rozmaicte wersje tworzenia graffiti, które można robić odręcznie lub za asystą farb lub sprejów, a także wykonywać za poradą gotowych wzorów.

Ta forma artyzmu częstokroć nawiązuje do popkultury, zdarzeń epokowocyh lub komentuje obecne wydarzenia. Co tymczasem jesteśmy w stanie wskórać w przypadku, w której mamy do czynieniaz bezsensownymi napisami powstałymi na witrynach marketowych zadaszeniach i przystankach? Usuwanie graffiti nie należy do łatwych czynności, jednak istnieje kilka wariantów na to, żeby się go pozbyć.

Początkowo trzeba uświadomić sobie, że malunki zrobione markerem czy sprejem powodują stały ubytek na szkle, nie są więc jedynie plamą, którą jest się w stanie wyczyścić lub wydrapać. Istnieją specjalistyczne farby i rozpuszczalniki, które zwykle nie przynoszą rezultatów. Żeby nie zniszczyć powierzchni szyby trzeba ją trafnie przygotować oraz użyć wysokiej marce pasty polerskiej. Dlatego najlepiej nie podejmować się uwuania graffiti na własną rękę.

Specjaliści z reguły dokonują tego procesu w trzech fragmentachodcinkach.

Na początku szło zostaje poddane szlifowaniu ze wspomżeniem specjalistycznego sprzętu – w ten sposób wyelimnowane będzie uszkodzenie zrobione przez marker. Kolejnym etapem będzie wygładzanie powierzchni , a końcowym jej dobra konserwacja. Likwidacja skutków wandalizmu to wyzwanie, a szpetne napisy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Dlatego ciągle opracowuje się nowe techniki czyszczenia szklanych powierzchni..
Page top