To search

Home › Czy kupno mieszkania we Wrocławiu się opłaca?

Czy kupno mieszkania we Wrocławiu się opłaca?

Na odcinku bliskich kilku lat, sytuacja w branży nieruchomości we Wrocławiu skrajnie się zmienił. Około mniej więcej 5 lat wstecz mogliśmy nabyć nowe siedliska w tym mieście za całkiem przystępną cenę. Niestety, teraz kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w stolicy Polski lub na Pomorzu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego skutkiem jest powstawanie nowych lokali, zostaje przede wszystkim ogromna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska.

Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie polepszające się uwarunkowania pracownicze, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną poprawić stan własnego bytowania. Sporym rozwojem charakteryzuje się branża IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni. Efektem napływu nowych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na terenie całego Wrocławia.

Dużą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednak znajdują się konsumenci drogich lokali, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim powodem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych końców Polski. W związku z tym właściciele nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich stałych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego lokalu wynosi mniej 800 złotych za miesiąc..


<< Poprzedni
Następny >>
Page top